Strefa seniora

Seniorze, aktywność fizyczna nie polega na wylewaniu z siebie litrów potu podczas treningu ze sztangą. Ruch nie męczy, a wręcz dodaje energii. Dobieram ćwiczenia odpowiednie do Twojej kondycji, jednak tempo ich wykonywania dobierasz sam pod siebie.  Dzięki ćwiczeniom on-line ZDROWE PLECY możesz poćwiczyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy mata i zestaw ćwiczeń, który Ci przedstawię. Możesz ćwiczenia wykonywać na żywo wraz ze mną, bądź obejrzeć je później w odpowiednim dla Ciebie czasie.

Aktywność fizyczna nie wyleczy wszystkiego, ale pomoże Ci poczuć się lepiej a jednocześnie pomoże zapobiegać bólom kręgosłupa, spadkowi gęstości tkanki kostnej, chorobom stawów, ich ograniczeniom i zwyrodnieniom, a także zanikowi mięśni. Zapobiega depresji oraz samotności, usprawnia procesy myślowe, a dzięki zwiększonej witalności pomaga nawiązywać nowe znajomości.

Wszystko to ma przełożenie na życie codzienne – sprawny senior, to senior samowystarczalny, niezależny i szczęśliwy. Jest więcej korzyści, które zachodzą wewnątrz organizmu podczas wysiłku fizycznego: zwiększenie odporności oraz pojemności płuc, poprawienie gospodarki hormonalnej, zapobieganie nadwadze, pozytywny wpływ na układ krążenia i oddechu - co reguluje ciśnienie.

Treningi zostały utworzone przy współpracy z Artro-Kliniką Bieniecki tak, aby ćwiczenia były bezpieczne. 

Wszystko to będzie miało dobry wpływ na Twój optymizm, kondycję i energię, zarówno tą fizyczną, jak i życiową.